Haberler

İmar, Kıyı, Yapı ve Çevre Uygulamaları

İmar, Kıyı, Yapı ve Çevre Uygulamaları Semineri

İdari işleyişi düzenleyen mevzuatta yapılan değişikliklerin uygulayıcılara iletildiği İmar, Kıyı, Yapı Ve Çevre Uygulamaları İç Anadolu Bölgesel Semineri Anitta Otel'de gerçekleşti.
Bakanlık yetkililerinin yanı sıra bölge belediyeleri ve İl Özel İdareleri personelinin katılım sağladığı seminerde son yıllarda mevzuatta yapılan değişikliklerle kentlerin ve kırsal alanların planlı gelişmesi, fiziksel çevrenin, doğal ve tarihi değerlerin korunması ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde biçimlendirilmesi konusunda bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet İslamoğlu yeni yapılanma sürecinden geçen Bakanlığın İmar, Kıyı, Yapı ve Çevre Uygulamaları seminerleri ile bu alanlarda karşılaşılabilecek sorunları en aza indirmeyi hedeflediğini söyledi. İslamoğu, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için yerel yönetimlerde görev yapan personelin seminer konuları hakkında detaylı bilgi sahibi olmasının büyük önem arz ettiğini vurguladı.
Bakanlığın temel görevlerinden birisi olan kentsel dönüşümün uygulamaya geçeceği bugünlerde daha etkili çalışmak adına bu tür seminer ve eğitimlerin önemine değinen İslamoğlu, Bakanlığın sadece kendi personeline yönelik eğitimlerle nitelikli ve kaliteli elemanlara sahip olmakla yetinmeyerek kendi konularını yerel yönetimlerde uygulayan personele yönelik eğitimler de düzenleyerek daha etkili çalışmalara imza atılmasını sağladığını kaydetti.

 

İmar, Kıyı, Yapı ve Çevre Uygulamaları Semineriİmar, Kıyı, Yapı ve Çevre Uygulamaları Semineri

 
arbgzh-CNdaenfrdeelitjakonofaptrues

Panoramik Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur (Virtual tour)

Etkinlik Arşivi

Go to top