Haberler

Hitit Üniversitesi ve Anitta Otel İşbirliği Protokolü

Hitit Üniversitesi & Anitta Otel İşbirliği Protokolü

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinin stajları ile ilgili, Anitta Otel ve Üniversite arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Hitit Üniversitesi yükseköğretim kurumlarına ve yerleşkelerine ilişkin genel bilgi paylaşımında bulunarak "Çorumla ilgili tüm paydaşlarımız bize destek veriyor, bu destekler sonrasında hep beraber güzel sonuçlar elde ediyoruz" şeklinde açıklamada bulunarak öğrencilerimize kolay iş imkanı ve toplumsal fayda sağlayacak programlar açma gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Prof. Dr. ALKAN konuşmalarına, “Amacımız olabildiğince ilgili programla sektörü bir araya getirmek. Gerçekleştirilecek bu işbirliği ile gerek öğrencilerimiz tesislerinize gelerek, gerekse sizler üniversitemize gelerek öğrencilerimize bilgi paylaşımında bulunabileceksiniz. Öğrencilerimize staj imkanı sağlayacak bu oluşumu sağlayan ve bu projeye emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

Anitta Otel Yönetim Kurulu Başkanı Uğur BARLIK'da, Prof. Dr. ALKAN’a hitaben “ Memleket aşkıyla koşunca, yorulduğunu hissetmiyor insan” şeklinde açıklamada bulunarak, yapılan hizmetler için teşekkür etti. Kendilerinin de, ayakları yere bastığı mühletçe memleketimiz için koşmaya devam edeceklerini belirten BARLIK, "Memlekete ne yaparsak yapalım çalışacak kadro olmadan bir sonuca varılamayacağını ve bu anlamda eğitimi çok önemsediklerini dile getirerek öğrencilerin her konuda arkadaşlarının bilgi birikimlerinden istifade edebileceklerini belirtti. Konuşmasına Üniversitenin hayatın, şehrin içinde yer alması gerektiğini belirterek bu durumun öğrencinin psikolojisi içinde büyük önem arz ettiğini ve bu şekilde öğrencinin şehirden kopmayacağını belirten BARLIK, "Çorum’umuzun üniversitesi için ellerinden geldiğince, imkanlar çerçevesinde gereğini yapacaklarını" belirterek imzalanan projenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Menderes SUİÇMEZ de Meslek Yüksekokulunda yeni açılan programlara ilişkin bilgi paylaşımında bulunarak, Prof. Dr. ALKAN’ın yoğun çalışmaları sonrasında, Meslek Yüksekokulunun binalarının yenilendiğini ve yeni yapılacak projelerle fiziki şartlar sağlandıkça, Meslek Yüksekokuluna yeni programlarında açılacağını ve bu bağlamda Meslek Yüksekokullarının daha da büyüyeceğini belirterek Meslek Yüksekokulunuza açılan veya açılması planlanan programların; Çorum’un, Türkiye’nin şartları göz önünde tutularak, istihdam odaklı programlar talep ettiklerini belirtti.

Gerçekleştirilen Protokol İmza Töreni sonrasında açıklamada bulunan Prof. Dr. ALKAN, Üniversitelerin gittiği yerleri canlandıracağını ama bu seferde Çorum merkezinin bu öğrenci gücünden istifade edemeyeceğini belirterek konuşmalarına; bizden binadan ziyade, bilimin ışığında yaşadığı coğrafyanın; kültürel seviyesini artırmamız ve toplumsal sorunlarını çözmemiz isteniyor dedi. Üniversitenin tüm yükseköğretim kurumlarında günümüz koşullarına cevap verebilecek, “sektörde ne yapacağı belli olan programlar” açarak öğrencilerimizin sektörle daha kolay entegre olmalarını sağladıklarını belirten ALKAN, bu tarz işbirliği protokollerini bu anlamda Üniversite olarak çok önemsediklerini belirterek öğrencilere ve üniversiteye hayırlı olmasını diledi.

Hitit Üniversitesi ve Anitta Otel İşbirliği Protokolü Hitit Üniversitesi ve Anitta Otel İşbirliği Protokolü Hitit Üniversitesi ve Anitta Otel İşbirliği Protokolü

 

Panoramik Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur (Virtual tour)

Etkinlik Arşivi

Go to top