Haberler

EMITT 2010 Fuarı

emitt 2010 anitta
EMITT 2010 Fuarı'nda Vali Mustafa Toprak ve Otel temsilcilerimiz Çorum'a daha çok turist çekebilmek için seyahat acenteleri ve tur operatörleri ile yoğun görüşmelerde bulundular.

Turizm fuarları arasında Türkiye’nin en büyük, dünya turizm fuarları arasında ise ilk 10 arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) 14'üncüsü 11 Şubatta kapılarını turizmcilere açtı.

Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile turizm sektörünün en büyük sivil toplum örgütleri katıldı. Çorum’un kültür ve turizm değerlerinin tanıtılması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizesinde 104 metrekare alanındaki stantta, önceki yıllardan farklı olarak Çorum’un önemli kültürel miras unsurları Hattuşa-Yazılıkaya ve Alacahöyük ören yerlerinin minyatürü yapılarak Hatti Mezarının yerine yerleştirilirken bu farklılık da büyük ilgi gördü.

Stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yeni yaptırılan broşürler, tanıtım filmleri, Hitit figürlü anahtarlık, buzdolabı mıknatısı, Çorum Müzesi takvimi ve diğer tanıtım materyalleri ile Çorum’daki turizm işletmelerine ait tanıtım broşürleri dağıtılırken, tanıtım filmleri gösterimi yapıldı.

Fuara Çorum’dan Vali Mustafa Toprak, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, Müze Müdürü Dr. Önder İpek, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ile turizm işletmeleri katıldı.

Çorum turizm standını ilk gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kars Valisi Ahmet Kara, Ordu Valisi Orhan Düzgün, İstanbul ÇEKVA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, İstanbul ÇESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım ile İstanbul Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Fatih Kaymakamı Hasan Karataş, Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Beşiktaş Kaymakamı Saadettin Yücel ve Niksar Kaymakamı Uğur Turan ziyaret etti.

14 Şubat 2010 Pazar günü sona erecek olan İstanbul EMITT Fuarı’nın bu yılki konuk ülkesi Mısır olurken, fuara 60 ülkeden 3 binin üzerinde katılımcı iştirak etti.

Emitt 2010 anitta otel Emitt 2010 anitta otel Emitt 2010 anitta otel Emitt 2010 anitta otel Emitt 2010 anitta otel Emitt 2010 anitta otel

 
arbgzh-CNdaenfrdeelitjakonofaptrues

Panoramik Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur (Virtual tour)
çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta
Go to top