Haberler

Çölleşme ile Mücadele Sempozyumu

Çölleşme ile Mücadele Sempozyumu

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı öncülüğünde düzenlenecek olan "Çölleşme ile Mücadele Sempozyumu" Anitta Otel'de yapılacak.

Çölleşme, arazi bozulması dünyada ve ülkemizde önemli sosyo-ekonomik, çevresel ve kültürel neticeleri olan ve dünyada 1 milyardan fazla insanı doğrudan etkileyen bir süreçtir.

Sempozyum kapsamında ülkemizdeki çölleşmenin sebepleri,  göstergeleri, tesirleri, çölleşme ile mücadele usulleri, çölleşmenin kuraklık ve iklim değişikliği ile karşılıklı etkileşimleri, çölleşme ile mücadelede ulusal ve uluslar arası işbirliği, birey, medya ve sivil toplum kuruluşlarının rolleri ile çölleşme ile mücadelenin politik, hukuki ve kurumsal çerçevesi ele alınacaktır.

Sempozyumun; kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının çölleşmeyle mücadele kapsamında yapmış oldukları araştırma/geliştirme çalışmaları ve uygulamaları ile edinilen deneyimlerinin paylaşılacağı, problemlerin ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bir platform olarak ülkemizin çölleşme ile mücadele gayretlerine önemli bir katkı sağlaması beklenmektedir.

Sempozyumla ilgili daha detaylı bilgilere http://www.collesme.cevreorman.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz

Sempozyum Programını İndirmek için tıklayınız..

 
arbgzh-CNdaenfrdeelitjakonofaptrues

Panoramik Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur (Virtual tour)
çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta
Go to top