Haberler

Çocuk İhmali ve İstismarı Semineri

Çocuk ihmali ve istismarı semineri

Çorum Valiliği ve Erciyes Üniversitesi İşbirliği ile “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu eğitim semineri Anitta Otel'de düzenlendi.

Seminerin açılış törenine Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da katıldı. Günü Çorum’da geçiren Bakan Kavaf, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

“Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirme, toplumsal farkındalığı arttırma semineri düzenlendi. Seminerin açılış törenine Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Aliye Kavaf ile birlikte Vali Nurullah Çakır ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’de eşleri ile birlikte katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Erciyes Üniversitesi Çocuk İhmali ve İstismarı Engelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr. Fatih Yağmur yaptı.

 

Türk milletimin çocukları seven ve koruyan bir toplum olduğunu ifade eden Vali Nurullah Çakır’da, sosyal devlet anlayışının son yıllarda daha da çok geliştiğini söyledi. Çorum’da 3 bine yakın kişinin özürlü bakımı ödeneğinden yararlandığını belirten Çakır bu kişilere her ay iki milyon TL’ye yakın ücret ödendiğini açıkladı. Vali Çakır konuşmasında ayrıca Çorum’da çocuklara yönelik yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

 
arbgzh-CNdaenfrdeelitjakonofaptrues

Panoramik Sanal Tur

360 Derece Sanal Tur (Virtual tour)
çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta çorum otel anitta
Go to top